Закладки Sümela'nın Şifresi

Ülke: Türkiye
Kategori: Filmler / Komedi
Yönetmen: Adem Kılıç
Oyuncu Kadrosu:Altan Erkekli, Salih Kalyon, Zafer Ergin, Alper Kul, Ruhi Sarı
Değerlendirme:
IMDB 5.9
Ful Hd
Türkçe
2011
Temel, Trabzon'un en zengin ailesi Yücesoyların kızı Zuhal'e tek taraflı ve tutkulu bir aşk beslemektedir.
Babası İmam Necati tarafından sürekli 'bir baltaya sap olamamakla' eleştirilen Temel, arkadaşlarının da gazıyla Zuhal'i, babası Hıdır'dan istemeye kalkar. Hıdır Yücesoy, yol yordam bilmez gariban Temel'e çok sinirlenir ve acı gerçeği suratına çarpar; "Sen fakir bir adamsın, senin neyine zengin kız?"
Romantik ve naif kahramanımız Temel, herkesin bildiği bu gerçeği yeni öğrenmiş gibi yıkılmış ama acayip de hırslanmıştır. "Para mı lan bütün derdiniz?" diyerek bir an evvel büyük bir para bulmaya karar verir.  
Tam o sırada kankası Turgay'ın, Sümela Manastırı'nın çatısına çıkarak intihar etmeye kalkıştığı haberini alır. Arkadaşını intihardan vazgeçirmek üzere Sümela Manastırı'nın çatısına çıkan Temel,  durumunun Turgay'dan da vahim olduğunu düşünüp, kendisi intihar etmeye kalkar.
Intihardan vazgeçirilen Temel ve Turgay karakola getirilir. Emniyet amirinin uyarıları sırasında Temel'in kafasında şimşekler çakar; Sümela Manastırı'nda hazine vardır. Zuhal'e ulaşmak için gerekli olan paranın kaynağı işte bu hazinedir.
Temel 'in artık tek bir amacı vardır; Da Vinci Şifresi'ndeki gibi, Sümela'nın şifresini çözüp, 'Kutsal Hazine' sayesinde zengin olmak ve Zuhal'i almaktır.
Kahramanımız Temel, zorlu ve tehlikeli bir maceraya sürüklenir.
Diğer Filmler
Yorumlar
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız